Ranco RHS-200365 Fan Cycling Switch Open 200 Close 365 PSI HVAC Refrigeration
MSRP: GEL76.97
GEL28.40
(You save GEL48.58 )
SKU:
RHS-200365
Product Description
Ranco Part Number RHS-200365 Fan Cycling Switch
Open: 200 Close: 365 PSI HVAC Control
  • Replacement for Supco: SFC200365
Specifications:
  • Rating: Fan Cycling
  • Reset: Auto
  • Open: 200 PSI (13.8 Bar)
  • Close: 365 PSI (25.2 Bar)
  • Tolerance: 10 PSI
  • Burst Pressure: 5000 PSI
  • Temperature Range Ambient: -22°F to 176°F (-30°C to 80°C)
  • Electrical Rating: 50/60Hz, 36VDC, 3A