Supco CR35X370R HVAC Motor Round Run Capacitor 35 MFD 370 Volts
MSRP: HKD156.12
HKD37.60
(You save HKD118.52 )
SKU:
CR35X370R
UPC:
Condition:
New
Adding to cart… The item has been added
Product Description
Supco part number CR35X370R
Round Run Capacitor - 35 MFD 370 Volts AC
Features/Benefits
  • Type Two
  • Made at Supco in Nanchang. Jiangxi, China
  • Non-PCB Biodegradable Synthetic Oil
  • Physical Interrupter for Safety
  • Drawn Steel Case Construction
  • Quad Blade Quick Connect Terminals
Specifications
  • Style: Round
  • Dimensions: 1.75" x 3.5625"
  • Capacitor (MFD): 35
  • Tolerance (MFD): + / - 5%
  • Voltage: 370 VAC